Farm animals – My Shopping List & Guess Who
Gry przygotowałam na zajęcia z dziećmi, jako jedne z zadań po zapoznaniu się z książeczką ’A Squash and A Squeeze’ (Julia Donaldson).
W skład zestawu wchodzi:
1) Słowniczek obrazkowy
2) Gra 'My Shopping List’
-6 „list zakupów”,
-samochód do „ładowania” zwierzątek (należy wydrukować po 1 dla każdego ucznia),
-obrazki ze zwierzątkami (zestaw wystarczający na komplet 6 list zakupów),
Plansze różnią się jedynie tym, że na jednej z nich są pola 'a squash’ i 'a squeeze’ – tą wersję można wykorzystać jeśli Wasi uczniowie znają książeczkę. Jeśli nie, możecie użyć drugiej wersji gry, bez tych pól.
Zasady gry:
Uczniowie dostają po jednej liście z zakupami oraz po jednym samochodzie, w którym będą musieli umieścić zwierzątka ze swojej listy. Karty ze zwierzątkami kładziemy przed uczniami obrazkami do góry. Każdy uczeń otrzymuje swój pionek i wszyscy umieszczają swoje pionki na tym samym polu na planszy (nie ma tu pola ze startem, więc może być to dowolne pole, np. traktor albo stodoła). Uczniowie rzucają kostką i poruszają się po planszy w tym samym kierunku, jeśli staną na pole ze zwierzątkiem ze swojej listy, to nazywają je i zabierają odpowiedni obrazek do swojego samochodu. Jeśli natomiast wylądują na polu ze zwierzątkiem, którego na liście nie mają, to tylko nazywają go po angielsku. Gramy do momentu aż któryś z graczy zbierze wszystkie zwierzątka ze swojej listy.
Znaczenie pól na planszy:
– traktor – dodatkowy rzut kostką
– stodoła – uczeń może wziąć dowolne zwierzątko ze swojej listy
– pola 'a squash” i 'a squeeze’ – uczeń, który na nich stanie wypowiada zdanie z książki: 'My house is a squash and squeeze’, a dziecko które siedzi obok odpowiada: 'Take in your …..’ i podaje dowolne zwierzątko. Jeśli uczeń, który trafił na czarne pole ma to zwierzę na swojej liście, to „kupuje je” i bierze do samochodu. Jeśli natomiast nie ma go na liście, to nie wykonuje żadnego ruchu. Inna opcja: lądując na polach 'a squash’ i 'a squeeze’ trzeba oddać jedno zwierzątko z samochodu.
Plansza z 8 kartami. Drukujemy ją w takiej ilości, żeby jedna osoba z grupy miała w ręce wycięte karty, a pozostali uczniowie – po jednej całej planszy (ewentualnie jedna plansza na parę).
Cały zestaw można pobrać tutaj:
Pictures by Freepik
Pictures by Veeteezy