Angielski,  Gramatyka

Stopień wyższy przymiotnika – karty pracy

Dzisiaj mam dlaWas do pobrania dwie karty pracy z ćwiczeniami, które będą świetną kontynuacją gry z przymiotnikami ze sklepu.

Ćwiczeń można użyć zarówno do stopnia wyższego przymiotnika, jak i do konstrukcji “as…as”.

W pliku znajdują się dwie strony. Jedna z nich zawiera okienka z obrazkami. Uczniowie w każdym okienku samodzielnie wpisują przymiotnik, jakiego chcieliby użyć przy porównaniu obrazków. Następnie układają zdanie porównując dwa pojęcia z obrazków i używając swojego przymuiotnika. Zadanie będzie jeszcze ciekawsze, jeśli uczniowie zrobią zadania dla siebie nawzajem. Każdy uczeń uzupełni kartę przymiotnikami i w takiej formie przekaże ją kolejnemu uczniowi, który ma porównać obrazki z wykorzystaniem przymiotników podanych przez kolegę.

Druga karta pracy nie zawiera obrazków – tylko puste okienka. W tej opcji uczniowie również robią zadania dla siebie nawzajem, uzupełniają okienka – rysują obrazki (lub wpisują pojęcia do porównania) oraz wpisują przymiotniki, wymieniają się i wtedy układają zdania.

Jeśli dzieci grały wcześnie w grę ze sklepu, to mogą również utrudnić kolegom zadanie i dopisać, czy zdanie ma być z przymiotnikiem w stopniu wyższym, czy ze strukturą “as…as”.

Na kartach pracy nie ma napisów, więc mogą zostać wykorzystane na lekcjach innych języków obcych.

 

Źródło grafik: vectoportal.com

Zapraszam też do sklepu gdzie dostępna jest bardzo fajna gra z przymiotnikami – dwie plansze do gry + karty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0