Angielski

Irregular Verbs – gra karciana

Gra powstała z myślą o dzieciach, które zaczynają poznawać czasowniki nieregularne. Dodałam jednak więcej czasowników, aby można je było użyć również ze starszymi uczniami.

Moje grupy pokochały tę grę 🙂

W zestawie znajduje się 54 karty i tło.

Karty należy wydrukować na grubszym papierze, tył kartek zadrukować tłem z ostatniej strony. Następnie strony z kartami laminujemy i wycinamy.

Zasady gry są bardzo proste.

Myślę, że najłatwiej będzie przyrównać je do gry w wojnę. Na kartach mamy trzy postacie – superbohaterów o różnej mocy. Moc zaznaczona jest gwiazdkami, więc od razu widać, która postać jest silniejsza, a która słabsza. Można grać w parach lub w grupach. Jeśli mamy bardzo dużą grupę możemy wydrukować karty 2 razy, przygotować dwa osobne zestawy i wtedy możemy podzielić naszych uczniów na dwie mniejsze grupy, które mogą grać w tym samym czasie.

Wybieramy karty z czasownikami, które chcemy przećwiczyć z naszymi uczniami i je tasujemy. Rozdajemy je uczniom, tak aby każda osoba miała taką samą liczbę kart. Uczniowie układają przed sobą swoje stosiki tłem do góry. Równocześnie pokazują pierwszą kartę od góry. Najpierw każdy z uczniów podaje formy czasownika, który znajduje się na jego karcie. Następnie osoba, która miała postać o największej mocy zgarnia wszystkie karty.

Jeśli dwóch graczy ma na kartach superbohatera o tej samej mocy, to rozgrywa się między nimi wojna – ci uczniowie ponownie wykładają po jednej karcie ze swojego stosika, mówią formy swoich czasowników i sprawdzają, która karta jest silniejsza.

Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej kart 🙂

Grę w pliku pdf pobierzecie tutaj:

 

Zajrzyjcie też do sklepu – czeka tam na Was zestaw gier do Past Simple:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu